ROBERT PATTİNSON

 

Pattinson, Clare ve Richard ailesinin tek erkek çocuklarıdır. Pattinson'ın Lizzy ve Victoria adında iki ablası vardır. Pattinson, Barnes Tiyatrosu'nun ve aynı zamanda Londralı bir müzik grubunun da üyesidir. 13 yaşında okuldan atıldıktan sonra Harrodian Özel Okulu'na girerek burada eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Pattinson, oyunculuk kariyerinde Twilight (Alacakaranlık) serindeki canlandırdığı Edward Cullenkarakteri ile tanınıştır. Seride yer alan filmler yazar Stephenie Meyer'in kitaplarından esinlenerek yapılmıştır. Pattinson, daha önce Harry Potter ve Ateş Kadehi, Pattinson filmde, Üçbüyücü Turnuvası'nda Hogwarts'ı temsil edecek olan Cedric Diggory, Little Ashes filminde Salvador Dali, The Haunted Airman filminde Tobby Jugg gibi rollerde yer almıştır.

2010'da Remember Me (Beni Unutma) adlı filmde Tyler Hawkins'e karakterini canlandırmıştır. Filmdeki rol arkadaşı Lost dizisiyle ünlenen Emilie De Ravin olmuştur. 2010 yılında Pattinson'un rol aldığı bir diğer film olan ve çekimleri bitmiş Bel Ami filminde yer almıştır. Filmde ünlü gazeteci Georges Duroy karakterini canlandıran Pattinson'un filmdeki rol arkadaşı Kill Bill filmi ile tanınan Uma Thurman olmuştur. Film Aralık, 2010 tarihinde gösterime girecektir.

Pattinson şu anda çekimlerine başlanmış olan Water For Elephants filminde yer almaktadır. Filmde Jacob Jankowski karakterini canlandırmaktadır. Filmdeki rol arkadaşı Reese Witherspoon'dur.

2010 MTV Film Ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu ve uluslararası yıldız ödüllerinin de sahip olan Pattinson. 2009'da Time dergisi tarafından yaşayan en seksi erkek seçilmiştir.[1]

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !